Ronaldo shënon super gol, i jep shpresë Juventusit për kualifikim

Ronaldo shënon super gol, i jep shpresë Juventusit për kualifikim

22:23, 07/08/2020

Juventusi po luan në fushën e tij me Lionin ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të Ligës së Kampionëve, shkruan Syri.net.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1m me dy gola të shënuar me penallti nga Depay (12’) dhe Ronaldo (43’).

Në fraksionin e dytë, Cristiano Ronaldo me një predhë me të majtën nga jashtë zone shënon një supergol, dukle kaluar bardhezinjtë në avantazh, 2-1.

Tashmë Juventusit i duhet edhe një gol tjetër, pasi takimin e parë e ka fituar Lioni 1-0. Rezulatti i përgjithshëm është barazim 2-2, po francezët kualifikohen pasi kanë shënuar gol në fushë kundërshtare.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco