VIDEO/ Përplasje e frikshme gjatë garës, një çiklist ndodhet në koma

VIDEO/ Përplasje e frikshme gjatë garës, një çiklist ndodhet në koma

17:04, 06/08/2020

Gjatë turit të Polonisë ka ndodhur një aksident i frikshëm. Shumë pranë vijës së finishit Fabio Jakobsen u përplas me Dilan Gornengen.

Përplasja ishte e fortë dhe dërgoi Jakobsenin jashtë pistës. Si pasojë e përplasjes në aksident u përfshinë edhe çiklistë të tjerë.

Kjo përplasje ka qenë me pasoja të rënda për Jakobsen, pasi çiklisti po lufton me jetën, pasi ka pësuar traumë në kokë.

Jakobsen tashmë ndodhet në koma.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco