Kamberi zgjedh Zvicrën, gati firma me klubin e ri

Kamberi zgjedh Zvicrën, gati firma me klubin e ri

08:26, 04/08/2020

Duket se e ardhmja e sulmuesit të kombëtares shqiptare, Florian Kamberi ka marrë zgjidhje.  Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Glasgoë Rangers, Kamberi u rikthye te Hibernian pasi skuadra e drejtuar nga Steven Gerard vendosi të mos e blejë kartonin e tij.

Mirëpo edhe te Hiberian futbollisti nuk do të qëndrojë. Dhe sipas atyre që raportojnë mediat skoceze dhe zvicerane, Kamberi ditën e sotme pritet të firmosë me klubin e St Gallen. Tashmë gjithçka është mbyllur me klubin zvicerian që e ka paguar shumën e kërkuar nga Hibernian për ta lënë të lirë sulmuesin Shqiptar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco