VIDEO/ Teuta fiton Kupën e Shqipërisë, Tirana nuk arrin dot të bëjë ‘bis’ trofesh

VIDEO/ Teuta fiton Kupën e Shqipërisë, Tirana nuk arrin dot të bëjë ‘bis’ trofesh

21:50, 02/08/2020

Tirana dhe Teuta luajtën mes tyre në “Air Albania” finalen e Kupës së Shqipërisë, shkruan Syri.net.

Durrsakët fituan me rezultatin e pastër 2-0, duke ngritur trofeun për 100-vjetorin e themelimit të klubit të tyre.

Rustem Hoxha në minutën e 2-të dhe Lorenco Vila në të 79’ i dhanë suksesin “Djemve të Detit”

Tirana nuk arrin dot t’i fitojë të dy trofetë, pas titullit kampion.

Kësisoj, Teuta fiton për herë të katërt në historinë e saj Kupën e Shqipërisë, pas atyre në sezonet 1994-1995, 1999-2000 dhe 2004-2005.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

FILANTROPI Dt 4 korrik 203004/08/2020 12:57

Tani që ndeshja e kupës së Republikës Teuta- Tirana ka mbaruar të gjithë që e pamë na u kujtua një shprehje popullore " U SHIT GOMARI U BË PAZARI".. Tirana që u shpall kampione para pak ditësh bëri një lojë mediokër duke toleruar dhe ja dhuruar ndeshjen me një marëveshje të heshtur Teutës.. Shyqyr zotit që nuk u luajt në skedinat e basteve kësaj herë se çfarë do të thoshte presidenti Refi Halili.....

titi02/08/2020 21:59

Kjo nuk ishte ndeshje. Turperuat 100 vjetorin! Turp. Ben Minga.............. eshte TIRONA. jo ju......... ju dhj............ kampionatin qe keni fitu. mbeturina....

Shto koment

Denonco