PSG fiton kupën e Francës

PSG fiton kupën e Francës

08:19, 01/08/2020

Paris Saint Germain ka arritur të fitoj edhe Kupën e Francës.

Klubi parisien e ka arritur një gjë të tillë pas ekzekutimit të penalltive, në finalen e zhvilluar ndaj Lyonit.

6:5 ishte rezultati në të mirë të PSG-së, në ekzekutimin e penalltive.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi pa gola 0:0, ndërsa të dyja skuadrat nuk ishin në gjendje të gjenin golin e fitores as në dy vazhdimet ka 15 minuta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco