Kapiteni i Tiranës i futet politikës, propozohet si kandidat për deputet

Kapiteni i Tiranës i futet politikës, propozohet si kandidat për deputet

15:00, 22/07/2020

Gentian Muça vetëm pak ditë më parë fitoi titullin kampion me Tiranën, pas një sezoni shumë të mirë të zhvilluar.

Megjithatë vetëm pak ditë pasi u shpall kampion, kapiteni bardheblu ka marrë një tjetër vlerësim, por këtë herë në fushën e politikës.

Muça është propozuar nga anëtarësia e Partisë Demokratike, Dega 8, si një kandidat për deputet.

Pasi fitoi titullin, tani mbrojtësi do përpiqet të fitojë edhe në fushën e politikës, të cilën mund ta nisë shumë shpejt.

Mesa duket lojtari është shumë i lidhur me ngjyrat bardheblu, teksa edhe në politikë ka zgjedhur të përfaqësojë këto ngjyra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco