Mike Tyson refuzon ofertën prej 20 milion dollar, ja pse

Mike Tyson refuzon ofertën prej 20 milion dollar, ja pse

14:00, 22/07/2020

Mike Tyson që muaj më parë ka deklaruar se është i gatshëm për tu rikthyer në ring ka refuzuar ofertën prej 20 milion dollarë.

Sipas tabloidit anglez ‘The Sun’ Tyson nuk ka pranuar të luajë ndjeshjen e boksit pa doreza.

David Feldman promovues i kësaj disipline është përpjekur dy herë që ta bind kampionin amerikan por nuk ja ka dalur.

Burime të brendshme thonë se ‘Iron Mike’ nuk është aspak i interesuar të provojë një disiplinë të re dhe është plotësisht i përqëndruar në rikthimin e boksit tradicional.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco