Ka 4 vjet pa skuadër, Laurent Blanc shfaqet si kandidati kryesor për stolin e Barcelonës

Ka 4 vjet pa skuadër, Laurent Blanc shfaqet si kandidati kryesor për stolin e Barcelonës

12:06, 22/07/2020

Laurent Blanc është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Barcelonës. Është ky lajmi i bujshëm që publikojnë mediat franceze.

Sipas gazetës prestigjioze “L’Equipe”, mund të jetë pikërisht ish-tekniku i Paris Saint Germain, Laurent Blanc, i cili është i papunë që prej vitit 2016-të si kandidati kryesor për të pasuar Quique Setien, që me shumë gjasa do të shkarkohet në ditët e ardhshme.

Prej disa muajsh agjenti i Blanc është i famshmi Jorge Mendes, i cili ja ka ofruar francezin edhe Valencias, klub me të cilin ka marrëdhënie të shkëlqyera bashkëpunimi.

Përsa i përket Barcelonës, Blanc është i gatshëm të marrë drejtimin e klubit edhe për vetëm 1 sezon, për të mos prishur planet e pasuesit të Josep Maria Bartomeut në zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen pas 1 viti.

Blanc e ka marrë tashmë aprovimin e drejtorit teknik Eric Abidal, i cili e shikon si njeriun ideal për të zëvendësuar Setien.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco