VIDEO/ Tifozi 102-vjeçar i Flamengos fiton betejën me Covid-19, del duke kënduar

VIDEO/ Tifozi 102-vjeçar i Flamengos fiton betejën me Covid-19, del duke kënduar

14:21, 16/07/2020

Tifozi legjendar i Flamengos mposhti koronavirusin në moshën 102-vjeçare.

Siç shkruan gazetari Marco AntĂŽnio P.Costa, “fanatiku flamenguist” mori duartrokitje nga punonjĂ«sit e spitalit dhe anĂ«tarĂ«t e familjes, pasi u largua nga qendra anti-Covid, “Santana Center”. Ky spital ndodhet 17 km larg MacapĂĄ, kryeqyteti i shtetit tĂ« AmapĂ .

E gjitha kjo ndodhi teksa burri i moshuar po dilte nga spitali, i veshur me bluzën kuqezi dhe duke kënduar himnin e Flamengos.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco