Porto fiton titullin e 29-të në Portugali

Porto fiton titullin e 29-të në Portugali

10:13, 16/07/2020

Porto ka siguruar titullin e 29-të në histori të klubit, duke e fituar betejën e gjatë kundër Benficas.

Ish mbrojtësi i Real Madrid, Pepe, ka festuar titullin e dytë në tre vitet e fundit në Portugali, falë fitores 2-0 ndaj Sporting Lisbonë.

Danilo Pereira dhe Moussa Marega shënuan për fitoren e Portos në këtë përballje.

“Ky ekip duhet të përgëzohet për atë që ka bërë, dhe jo vetëm në këtë ndeshje. Sporting kanë qenë në formë shumë të mirë, por ne dinim si të eliminonim pikat e tyre të forta. Ky është fundi i suksesshëm i një pune të madhe”, ka deklaruar Pepe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco