Pas barazimit të vështirë, Sarri i zhgënjyer: Nuk kemi qëndrueshmëri!

Pas barazimit të vështirë, Sarri i zhgënjyer: Nuk kemi qëndrueshmëri!

08:50, 16/07/2020

Pas barazimit 3-3 ndaj Sassuolos, trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri shfaqi pakënaqësinë e tij për lojën e dobët të bardhezinjve.

“Zonja e Vjetër” kaloi në avantazh 2-0 brenda 12 minutave falë golave ??të Danilo dhe Gonzalo Higuain, por Sassuolo u kthye për të udhëhequr 3-2 dhe mund ta kishim fituar ndeshjen pa heroizmat e Ëojciech Szczesny dhe një golit të Alex Sandros.

“Trajneri pret qëndrueshmëri nga skuadra e tij dhe ne nuk e kemi atë as fizikisht, as mendërisht.

“Kemi pasur momente të shkëlqyera, por edhe momente pasiviteti që janë vështirë të kuptohen.

Ne kemi luajtur kundër një skuadre të shkëlqyer dhe Sassuolo nuk bën përjashtim në këtë. Ata fituan katër ndeshjet e fundit dhe nëse konsolidohen, mund të jenë Atalanta e së ardhmes.

“Ndonjëherë kam përshtypjen se Juventus ka potencial të madh, dhe nganjëherë më lë të habitur sepse lejon që kundërshtari të hyjë në zonën e rreptësisë shumë lehtë. Ne duhet të gjejmë një ekuilibër, dhe kjo nuk është e lehtë”, ka deklaruar Sarri pas ndeshjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco