Arda Turan firmos kontratën e çuditshme, do paguhet për çdo ndeshje

Arda Turan firmos kontratën e çuditshme, do paguhet për çdo ndeshje

19:34, 13/07/2020

Arda Turan do të rikthehet të veshë fanellën e Galatasaray-t pas 9 sezonesh.

33-vjeçari, i cili nuk luan që prej dhjetorit të kaluar kur u largua nga Basaksehiri, pas një pezullimi të gjatë nga Federata, ka arritur akordin me drejtuesit e Galatasaray-t për një kontratë 1-vjeçare me të drejtë rinovimi edhe për një vit tjetër.

Në kushtet e një pandemie globale mësohet se Arda Turan ka firmosur një kontratë në varësi të performances.

Ai do të paguhet rreth 26 mijë euro për çdo ndeshje të luajtur dhe 500 mijë euro bonus nëse ekipi do të fitojë titullin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco