CAS heq dënimin: Man City do të luajë në Champions League ë

CAS heq dënimin: Man City do të luajë në Champions League

10:52, 13/07/2020

Manchester City ka fituar apelin në CAS.

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe në këtë mënyrë klubi britanik do të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm.

Kujtojmë që UEFA dënoi Man City dy vite mospjesëmarrje në Champions League, por "qytetarët" apeluan apeluar vendimin në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv.

Sot, CAS ka përmbysur vendimin e UEFA duke i dhënë të drejtën skuadrës së Guardiolës.

Menjëherë ka reaguar Man City me një komunikatë, ku thuhet: “Klubi dëshiron të falënderojë anëtarët e panelit për kujdesin e tyre dhe procesin e duhur që ata administruan në Gjykatë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco