'K***ë e zezë, do të vij në shtëpi si fantazmë', William Zaha bie pre e sulmeve raciste

'K***ë e zezë, do të vij në shtëpi si fantazmë', William Zaha bie pre e sulmeve raciste

16:02, 12/07/2020

Futbollisti i Crystal Palaces, William Zaha ka rënë pre e sulmeve raciste në rrjetet sociale.

Zaha i ka publikuar sot në tëitter meshazhet kërcënuese që ai mori nga një person, i cili sipas medieve angleze ishte pjestarë i një organizate supremaciste të bardhë të quajtur “Ku Klux Klan”.

“Bën mirë të mos shënosh nesër, shkërdhatë e zezë, ose do të të vi në shtëpi i veshur si fantazmë”, shkruhej në mesazhin e publikuar nga futbollisti.

Pas këtij postimi ka reaguar menjëherë edhe klubi i Crystal Palace, të cilët i kanë dalë në mbrojtje lojtarit të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco