Partizani – Tirana/ Sherri në fundin e ndeshjes, ja kush ishin protagonistët

Partizani – Tirana/ Sherri në fundin e ndeshjes, ja kush ishin protagonistët

13:02, 11/07/2020

Mbrëmjen e djeshme u luajt sfida mes Partizanit dhe Tiranës, e vlefshme për javën e 33-të në Kategorinë Superiore.

Takimi që i kishte të gjitha brenda, nga spektakli në fushë e deri te zënkat mes lojtarëve, u mbyll në barazim 1-1.

Tensione pati edhe në fund të ndeshje, ku në që futbollistët po i drejtoheshin dhomave të zhveshjes, Bruno Telushi dhe Elton Kale janë kapur me duar me njëri-tjetrin. Ka pasur edhe një grusht, por, incidenti është shuar shumë shpejt.

Skuadrat përplasen masivisht në tunel, por në fund ishin forcat e sigurisë dhe stafet që ndanë lojtarët nga një grusht masiv. Në fakt, lojtarët u sulën me vrap, ndërsa i vetmi që qëndroi pasiv ishte William Cordeiro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco