Real Madrid konfirmon dëtmimin e Marcelos, ja sa pritet të mungojë

Real Madrid konfirmon dëtmimin e Marcelos, ja sa pritet të mungojë

17:55, 10/07/2020

Mbrëmjen e sotme, Real Madrid përballet me Deportivo Alaves në kuadër të javës së 35-të të La Ligas. Të parët me 77 pikë, klubi i kryeqytetas kërkon fitoren për të kthyer distancën prej 4 pikësh nga Barcelona.

Por për këtë ndeshje shumë të rëndësishme, Zinedine Zidane duhet të bëjë pa një nga lojtarët e tyre më të rëndësishëm. Bëhet fjalë për mbrojtësin e majtë, Marcelo, i cili do të mungojë për shkak të një dëmtimi muskulor.

Lajmin e dha vetë klubi madrilen me anë të një postimi në faqen zyrtare. Marcelo pritet të mungojë për rreth 3 javë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco