Bundesliga: Ja kur nisi sezoni 2020-2021

Bundesliga: Ja kur nisi sezoni 2020-2021

17:36, 10/07/2020

Federata gjermane e Futbollit ka publikuar kalendarin zyrtar për sezonin 2020-2021 në Bundesligë.

Kështu, mësojmë se java e parë e kampionatit gjerman do të zhvillohet midis 18 dhe 21 Shtator 2020. Një pushim shumë i shkurtër do jetë gjatë festave të fundvitit, vetëm një javë nga 24 dhjetori deri në 1 janar.

Fundi i Bundesligës është caktuar më 22 maj 2021 (java e 34-rt). Po ashtu saktësohet që Superkupa e Gjermanisë do të zhvillohet më 30 shtator të vitit 2020.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco