Infektohet me Covid-19 edhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës

Infektohet me Covid-19 edhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës

17:13, 10/07/2020

Edhe pse u fol shumë se me ardhjen e verës koronavirusi do të humbiste fuqinë e tij, nuk po ndodh aspak kështu, të paktën në Shqipëri dhe në shtetet fqinje.

Numrat janë rritur ndjeshëm, ndërsa virusi nuk ka kursyer edhe figura të njohura.Ndërkohë, mësohet se pozitiv me Covid-19 ka rezultuar edhe mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Mirlind Kryeziu, futbollist i Zyrihut në Zvicër.

“MbrojtĂ«si i qendrĂ«s sĂ« Zurichut, Mirlind Kryeziu rezultoi sot pozitiv nĂ« testin e koronavirusit. QĂ« nga shfaqja e simptomave tĂ« buta, ai nuk ka marrĂ« pjesĂ« nĂ« stĂ«rvitje dhe aktualisht Ă«shtĂ« nĂ« izolim nĂ« shtĂ«pi me simptoma tĂ« lehta”, ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur klubi zviceran.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco