Zyrtare: 'Shtëpia' e Ferrarit do të presë për herë të parë një garë të Formula 1

Zyrtare: 'Shtëpia' e Ferrarit do të presë për herë të parë një garë të Formula 1

17:01, 10/07/2020

Tashmë është zyrtare. Pista e Mugellos në Itali do të presë një garë të Formula 1. Gara do të zhvillohet më datë 13 shtaror dhe do të ketë emrin zyrtar “Çmimi i Madh i Toskanës Ferrari 1000”, duke celebruar kështu 1000 garat zyrtare të skuderisë së njohur italiane.

Image

Një ëndërr që shndërrohet në realitet për tifozët e Ferrarit, pasi kjo pistë është dhe shtëpia e “kokë kuqes”. Pista është në pronësi të Ferrarit dhe përdoret për testimet e mjeteve të reja si dhe për gara të kampionateve të tjera automobilistik, por bëhet fjalë për një pistë sfiduese që me siguri do të ngallë interesin e të gjithë tifozëve të këtij sporti.

Kujtojmë që përveç “Mugellos” në Itali zhvillohet edhe “Çmimit i Madh i Monzës”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco