Tammy Abraham do të vazhdojë të jetë pjesë e Chelseas

Tammy Abraham do të vazhdojë të jetë pjesë e Chelseas

16:49, 10/07/2020

Sulmuesi britanik, Abraham, do të jetë pjesë e skuadrës së Chelsea deri në vitin 2023.

Mediet angleze, por edhe vet Frank Lampard, bëjnë të ditur se lojtari do të vazhdojë qëndrimin e tij. Kjo pas klauzolës së veçantë që talenti ka në kontratë.

Kjo klauzolë u aktivizua sapo lojtari arriti 15 gola në sezon, dhe ka të bëjë me afatin e kontratës, që normalisht do të skadonte në vitin 2022.

Lojtari tashmë ka 16 gola këtë sezon dhe Chelsea merr frymë lirshëm, pasi do ta kenë lojtarin të paktën edhe për një vit tjetër.

Lampard ka thënë se kjo do ta ndihmojë shumë yllin anglez, pasi ai është i etur për të shënuar gola.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco