Hidhet shorti i Europa League, tjetër kundërshtar i fortë për Interin... nëse kalon Getafen

Hidhet shorti i Europa League, tjetër kundërshtar i fortë për Interin... nëse kalon Getafen

13:49, 10/07/2020

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Europa League.

Janë përcaktuar disa çifte interesante, siç është ajo mes fituesit të Getafe-Inter përballë fituesit të çiftit Leverkusen-Rangers.

Short disi i lehtë për Manchester United, i cili nëse kalon LASK, në fazën çerekfinale përballet me fituesin e Kopenhagen-Instabul Bashaksehir.

Raundi i 1/16-ve do të luhet më 5 dhe 6 gusht. Çerekfinalet do të zhvillohen më 10 dhe 11 gusht, gjysmëfinalet më 16 dhe 17 gusht dhe finalja e madhe në Koln më 21 gusht.

Çerekfinalet

Fitues 1: Shakhtar Donetsk ose Wolfsburg - Basel ose Frankfurt

Fitues 2: Manchester United  ose LASK - Copenhagen - Istanbul Basaksehir

Fitues 3: Inter ose Getafe - Leverkusen ose Rangers

Fitues 4: Wolves ose Olympiacos - Roma ose Sevilla

Gjysmëfinalet

A: Fituesi 4 – Fituesi 2

B: Fituesi 3 – Fituesi 1

Finale

Fituesi A – Fituesi B

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco