Hidhet shorti deri në finalen e Champions, rruga e ‘ferrit’ për në Lisbonë

Hidhet shorti deri në finalen e Champions, rruga e ‘ferrit’ për në Lisbonë

12:36, 10/07/2020

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për fazën më të rëndësishme të sezonit 2019-2020 të Champions League, shkruan Syri.net.

Aktualisht janë 4 skuadra që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale; Atalanta, Atletico Madrid, Leipzig dhe PSG.

Pritet të luhen takimet e kthimit, për t’u përcaktuar 8 ekipet që do të vazhdojnë rrugën drejt trofeut.  

Takimet e kthimit janë: Bayern Munchen-Chelsea, Barcelona-Napoli, Manchester City-Real Madrid dhe Juventus-Lyon.

Megjithatë, edhe pse ende nuk janë vendosur emrat e 8 ekipeve, shorti ka përcaktuar çiftet çerekfinaliste, që janë si më poshtë:

Çifti 1: Manchester City ose Real Madrid - Juventus ose Lyon

Çifti 2: Leipzig - Atletico Madrid

Çifti 3: Barcelona ose Napoli - Bayern Munchen ose Chelsea

Çifti 4: Atalanta – PSG

Pasi u mësuan çiftet çerekfinaliste, u hodh shorti edhe për gjysmëfinalet.

Shorti i gjysmëfinaleve

Çifti 1 – Çifti 3 (Fitues 1)

Çifti 2 – Çifti 4 (Fitues 2)

Finale Lisbonë

Fitues 2 – Fitues 1

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco