Pesë të infektuar te Partizani, FSHF merr vendimin për derbin me Tiranën

Pesë të infektuar te Partizani, FSHF merr vendimin për derbin me Tiranën

10:02, 10/07/2020

Federata Shqiptare e Futbollit merr vendimin për derbin e sotëm Partizani-Tirana, i cili do të zhvillohet sipas programoit, në orën 20:45 në “Air Albania”.

Infektimi me Koronavirus i 5 lojtarëve të Partizanit e vuri derbin në rrezik, por vendimi i FSHF-së shuan çdo dilemë.

Pra, takimi do të luhet, edhe pse në kampin e kuq do të ketë mungesa.

Ndërsa mungesa më e madhe është ajo e tifozëve, pasi siç dihet ndeshjet po luhen me dyer të mbyllura.

 

   

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco