Nëse Messi largohet nga Barça, zbulohet mega oferta faranike që vjen nga...

Nëse Messi largohet nga Barça, zbulohet mega oferta faranike që vjen nga...

17:21, 06/07/2020

Thashethemet vazhdojnë për lamtumirën e mundshme të Lionel Messit me Barcelonën brenda vitit.

Sipas talkSPORT, në veçanti, skuadra në pole position dhe më e avantazhuar, deri më tani, do të ishte Manchester City i Khaldoon Al Mubarak, i gatshëm për të mbuluar yllin argjentinas me ar, pasi kontrata e tij me Blaugrana skadoi në verën e 2021.

Manchester City, sigurisht nëse nuk do të përjashtohej nga Champions League, do të ishte gati që të paguante rreth 50 milionë euro në sezon për yllin argjentinas me një kontratë 3-vjeçare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco