Goditja horror, portieri i Napolit përfundon në barelë dhe i gjakosur në kokë

Goditja horror, portieri i Napolit përfundon në barelë dhe i gjakosur në kokë

13:05, 03/07/2020

Atalanta fitoi 2-0 ndaj Napolit në ndeshjen e vlefshme për Serie A dhe në këtë mënyrë ka “blinduar” kualifikimin sezonin e ardhshëm në Champions League.

Në minutën e 30’ të ndeshjes portieri i Napolit, David Ospina pësoi një frakturë në kokë si pasojë e përplasjes së frikshme me kundërshtarin, shkruan tabloidi britanik “The SUN”, raporton SYRI.net.

Fillimisht Ospina mori ndihmën e parë mjekësore, por më pas u largua me barelë dhe i gjakosur drejt spitalit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco