Notat e lojtarëve: Real Madrid 1-0 Getafe, më i mirë i ndeshjes u shpall...

Notat e lojtarëve: Real Madrid 1-0 Getafe, më i mirë i ndeshjes u shpall...

09:08, 03/07/2020

Real Madridi ka thelluar diferencën ndaj Barcelonës pas fitores kundër Getafes

Los Blancos shënuan vetëm një gol, por luajtën më mirë se kundërshtari, prandaj nota mesatare e tyre (6.84) ishte më e lartë se ekipit tjetër madrilen (6.34).

Golashënuesi i vetëm, gjegjësisht kapiteni Sergio Ramos (8.2) është shpallur lojtari më i mirë në këtë takim.

Nota më e ulët, ka shkuar për futbollistin që e shkaktoi penalltinë Mathias Olivera Miramontes (6.10)

Ja notat e lojtarëve:

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco