VIDEO/ Granit Xhaka shënon gol të bukur për Arsenalin

VIDEO/ Granit Xhaka shënon gol të bukur për Arsenalin

19:56, 01/07/2020

Arsenal po fiton me rezultatin 2-0 ndaj Norëich në shtëpi, ndeshje e vlefshme për javën e 32-të në Premier League.

Golin e parë për “topçinjtë” e realizoi sulmuesi Aubameyang në minutën e 33-të, ndërsa golin e dytë për Arsenalin e shënoi mesfushori me origjinë kosovare, Granit Xhaka .

Xhaka mposhti portierin Tim Krul me një gjuajtje mjaft të bukur nga brenda zone.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco