VIDEO/ Talenti i Shpresave shënon një gol të shkëlqyer në Finlandë

VIDEO/ Talenti i Shpresave shënon një gol të shkëlqyer në Finlandë

19:33, 01/07/2020

Futbollisti i kombëtares Shpresa, Albion Ademi ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme në kampionatin finlandez të futbollit me skuadrën e Mariehamn.

Sulmuesi 21 vjeçar shënoi një gol mjaft të bukur në minutën e 21-të takimit. Ajeti mori një asist nga shoku i tij i ekipit dhe me një goditje të shkëlqyer nga brenda zone arriti të mposht portierin kundërshtar.

Mirëpo për fat të keq, goli i Ajetit nuk e ndihmoi skuadrën e Marienham, të cilët u mposhtën 3-4 nga  ekipi i Ilves.

Ky ishte goli i dytë për talentin  shqiptar me skuadrën e Marienham që prej transferimit nga Inter Turku në muajin janar.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco