VIDEO/ Messi e feston golin e 700-të në karrierë me një ‘Panenka’

VIDEO/ Messi e feston golin e 700-të në karrierë me një ‘Panenka’

23:17, 30/06/2020

Barcelona ka kaluar sërish në avantazh 2-1 në përballjen ndaj Atletico Madrid,e  vlefshme për javën e 33-të në La Liga.

Në minutën 50-të katalanasit fituan një penallti të cilën e mori përsipër Lionel Messi. Sulmuesi argjentinas u tregua i saktë përballë portierit kundërshtar, duke realizuar një gol me “Panenka”.

Ky ishte dhe goli i 700-të në karrierë për Messin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco