Nikshiqi për Syri TV: Garë e fortë për Europën, të mos ketë aleanca

Nikshiqi për Syri TV: Garë e fortë për Europën, të mos ketë aleanca

18:37, 30/06/2020

Gazetari Senad Nikshiqi foli në Syri TV për kampionatin shqiptar.

Në lidhje “Skype” në emisionin informativ të pasdites me gazetaren Enkeleida Zeko, ai tha: “Lufta për në Europë është e fortë. Ndeshjet janë të forta si brenda fushe, ashtu edhe jashtë fushe. Përveç Tiranës që e ka siguruar Europën dhe është pranë titullit, të tjerat janë në garë dhe shpresojmë që të mos ketë aleanca, ashtu siç ndodh rëndom në kampionatin shqiptar.

Vllaznia – Përsa i përket Kupës së Shqipërisë, ishte një eliminim i pritshëm i Vllaznisë. Ndërsa përsa i përket kampionatit, duhet që të rikthehet te rezultatet pozitive, në mënyrë që të shmanget ‘Play-Out’”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco