Benevento e Filippo Inzaghit bën përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm në Serie A

Benevento e Filippo Inzaghit bën përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm në Serie A

22:32, 29/06/2020

Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Filippo Inzaghit ka filluar të mendojë seriozisht për merkaton.

Sipas gazetarëve të njohur italiane, Di Marcio dhe Fabricio Romanit, që shquhen si ekspertë të merkatos, klubi italian ka siguruar kartonin e sulmuesit francez, Loic Remy.

2 milionë euro mësohet të ketë shpenzuar Benevento për të siguruar kartonin e 33-vjeçarit nga skuadra e Lilës.

Francezi pritet të firmosë një kontratë 3-vjeçare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco