VIDEO/ Një gol i siguron Chelseat kualifikimin në gjysmëfinalet e Kupës së Anglisë

VIDEO/ Një gol i siguron Chelseat kualifikimin në gjysmëfinalet e Kupës së Anglisë

19:19, 28/06/2020

Moment pozitiv për Chelsea-n e Londrës që, pasi arriti tri fitore radhazi në kampionat, siguroi edhe një biletë në fazën gjysmëfinale të FA Cup.

Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard fitoi 1-0 nĂ« “King Power Stadium” ndaj Leicesterit me gol tĂ« Barkley-t nĂ« minutĂ«n e 63-tĂ« i shĂ«rbyer nga Willian.

Nuk ia dolĂ«n “dhelprat” tĂ« shfrytĂ«zonin faktorin fushĂ« (gjithsesi ndeshja luhej pa tifozĂ«), edhe pse iu afruan golit me Jamie Vardy-t nĂ« fundin e pjesĂ«s sĂ« parĂ«, ndĂ«rsa Tamy Abrahamit tĂ« Chelsea-t iu anulua njĂ« gol pĂ«r pozicion jashtĂ« loje nĂ« minutĂ«n e 55-tĂ«.

Goli i shënuar nga Barkley, që vendosi edhe kualifikimin e Chelsea-t, u shënua në një moment përgjumjeje të mbrojtjes vendëse.

Leicesteri e pati një tjetër mundësi të mirë për të shënuar 5 minuta para fundit, por goditja me kokë e Caglar Soyuncu përfundoi mbi tra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco