ZYRTARE: Irlanda e Veriut zgjedh trajnerin e ri

ZYRTARE: Irlanda e Veriut zgjedh trajnerin e ri

22:06, 27/06/2020

Kombëtarja e Irlandës së Veriut ka nënshkruar me trajnerin e ri.

Ian Baraclough është zgjedhur në krye të stolit të përfaqësueses irlandeze duke zëvendësuar Michael O’Neil, i cili javë më parë u largua nga ky post.

Baraclough më parë ka qenë trajner i kombëtares U21 të Irlandës së Veriut, gjithashtu ka punuar si ndihmës trajner edhe tek Oldham Athletic.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco