Arrihet marrëveshja, po ndodh shkëmbimi i bujshëm Juve - Barça

Arrihet marrëveshja, po ndodh shkëmbimi i bujshëm Juve - Barça

17:14, 25/06/2020

Pas shumë bisedimeve, Barcelona dhe Juventus kanë arritur marrëveshje për shkëmbimin e lojtarëve të tyre, Arthur Melo dhe Miralem Pjanic.

Ekspertët e merkatos në Itali, Fabrizio Romano dhe Gianluca Di Marzio, kanë konfirmuar se mes Barcelonës dhe Juventusit tashmë është arritur një marrëveshje, me Arthur Melon që shkon drejt Torinos, dhe Miralem Pjanic, në anën e kundërt.

Mesfushori Arthur Melo është duke u përgatitur që të përshëndes Barcelonën. Këta të fundit do ta zëvendësojnë brazilianin me mesfushorin Miralem Pjanic.

Melo pranoi transferimin te bardhezinjtë, duke zhbllokuar një negociatë për të cilën dy klubet kanë punuar prej disa kohësh: 70 milion euro, ky është vlerësimi i kartonit të Arthur.

Mesfushori brazilian më në fund është bindur, dhe nga sezoni i ri do të vesh fanellën e Juventusit.

“Zonja e Vjetër” thuhet se do t’i paguajë Barcelonës edhe 10 milionë euro shtesë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco