Gafa e rëndë e klubit anglez, foto e Bin Laden si tifoz në stadium

Gafa e rëndë e klubit anglez, foto e Bin Laden si tifoz në stadium

12:22, 25/06/2020

Siç dihet, në Angli ashtu si pothuaj në të gjithë Europën, futbolli u kthye në fushë pa tifozë.

Për këtë arsye, klubet kanë gjetur mënyra të ndryshme për të gjallëruar tribunat e boshatisura të stadiumeve.

Varianti më i përhapur është vendosja e fotografive të tifozëve më të zjarrtë.

Kështu ka vepruar edhe Leeds United, por klubi anglez ka bërë një gafë të madhe.

Siç duket edhe në fotot që po bëjnë xhiron e botës në rrjet, mes fotografive të tifozëve në tribunë shfaqet edhe Osama Bin Laden.

Polemikat janë të paevitueshme, ndërsa klubi ka kërkuar menjëherë ndjesë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco