Formacionet zyrtare/ Inter - Sassuolo, Sanchez e nis si titullar

Formacionet zyrtare/ Inter - Sassuolo, Sanchez e nis si titullar

18:52, 24/06/2020

Inter dhe Sassuolo përballen sot në “San Siro” në kuadër të javës së 27-të në Serie-A. Objektivat janë të ndryshëm, por qëllimi i skuadrave është të dalin me tri pikë nga ndeshja e sotme.

Zikaltërit kërkojnë triumfin për t’i qëndruar pranë Juventusit të vendit të parë në kampionatin italian, ndërsa Sassuolo për të shpresuar që të kapin një vend në Kupat e Europës.

Ndeshja fillon nga ora 19:30.

Më poshtë keni formacione zyrtare për të dy skuadrat:

 

Inter (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Moses, Gagliardini, B. Valero, Biraghi; Eriksen; Lukaku, Sanchez.

Sassuolo (4-2-3-1): Consigli; Muldur, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Magnanelli, Obiang; Berardi, Djuricic, Boga; Caputo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco