Gjigantët e Europës duan kapitenin e Milanit

Gjigantët e Europës duan kapitenin e Milanit

15:51, 24/06/2020

Milani në ankth për të ardhmen e Alessio Romagnolit. Qendërmbrojtësi i kuqezinjve, i cili mban në krah edhe shiritin e kapitenit, është i shumë kërkuar në merkato, pasi për të ka interes nga disa prej klubeve më të mëdha të Europës.

Sipas medias spanjolle “Don Balon”, Romagnoli kërkohet nga Reali i Madridit, Barcelona, Paris Saint Germain, por edhe Liverpooli.

Madje janë “The Reds” që kanë bërë ofertën e parë, duke vendosur në tryezë 60 milionë euro për kartonin e mbrojtësit të Kombëtares italiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco