Barça ofron një futbollist plus 70 milionë për të kryer transfertën e bujshme!

Barça ofron një futbollist plus 70 milionë për të kryer transfertën e bujshme!

09:57, 05/06/2020

Për shkak të krizës financiare, Barcelona e ka të pamundur të paguajë klauzolën e lirimit me vlerë 111 milionë euro për sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez.

22-vjeçari argjentinas po kërkohet me ngulm nga Barcelona që ka në tavolinë një ofertë interesante për drejtuesit zikaltër, shkruan SYRI.net.

Raportohet se katalanasit janë të gatshëm të ofrojnë mbrojtësin përfshijnë Junior Firpo që vlerësohet 41 milionë euro plus 70 milionë të tjera CASH si marrëveshje transferimi për Lautaro Martinez.

Më tej argjentinasit do t’i ofrohet kontratë 5-vjeçare nga e cila do të përfitojë 12 milionë euro në sezon.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco