Barcelona gjen zëvendësuesin e Dembeles

Barcelona gjen zëvendësuesin e Dembeles

22:59, 04/06/2020

Barcelona dëshiron të shesë Osmane Dembelen edhe pse e bleu për 100 mln euro, pasi janë të lodhur nga dëmtimet e tij të shumta. Kampionët e Spanjës mund të pranojnë ta shesin francezin edhe për 60 mln euro .

Por Barça ndërkohë e ka gjetur zëvendësuesin për të dhe ai është djali i legjendës hollandeze Patrick Kluivert. Justin Kluivert luan me ekipin e Romës  dhe skuadra italiane do ta shesë atë për të përmirësuar bilancet ekonomike.

Justin mund të ndjeke hapat e babait të tij që ka luajtur me Barcelonën nëse ekipi spanjoll është i gatshëm për të paguar 25 mln euro në arkat e Romës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco