VIDEO/ 10 mijë tifozë në stadium, skuadra feston triumfin e Kupës në kohë pandemie!

VIDEO/ 10 mijë tifozë në stadium, skuadra feston triumfin e Kupës në kohë pandemie!

13:55, 04/06/2020

Festë e çmendur bashkë me tifozët dhe fitimi i Kupës së tetë në historinë e klubit.

E mërkura ka qenë një fantastike dhe magjike për Honved, që në Budapest ka ngritur trofeun pasi mundi në finale skuadrën e Mezokoveszd 2-1.

Edhe pse masat e distancimit social duhet të ishin respektuar, kjo nuk ka ndodhur aspak dhe protokolli është shkelur me të dy këmbët, si në festimet e golave, ashtu edhe në fund, kur bashkë me tifozët e Honvedit, ekipi kuqezi ka festuar dhe është dëfryer.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco