Zyrtare: Arrihet marrëveshja, Cuculi zgjat kontratën me klubin kosovar

Zyrtare: Arrihet marrëveshja, Cuculi zgjat kontratën me klubin kosovar

22:52, 02/06/2020

Ardian Cuculi do ta vazhdojë karrierën futbollistike te skuadra e Dritës. Ish-mbrojtësi i Partizanit dhe Kukësit në Kategorinë Superiore ka arritur të bindë drejtuesit e klubit kosovarë, të cilët i kanë kërkuar të vijojnë bashkëpunimin.

Qendërmbrojtësi ka firmosur deri në vitin 2022 me Dritën. Lajmi është konfirmuar nga klubi kosovarë në faqen zyrtare teksa e konsideron Cuculin si një pikë kyçe të skuadrës.

Njoftimin e plotë mund ta lexoni në pjesën e mëposhtme:

Eshte arritur marreveshja per vazhdimin e bashkepunimit me qendermbrojtesin tone Ardian Cuculi edhe per dy vitet e ardhshme.

Cuculi eshte nje prej lojtarëve kyq te skuadres andaj drejtuesit e klubit i kane besuar qe te jete me ne deri ne vitin 2022.

Drejtori sportiv Valon Zymberi eshte shprehur tejet i kenaqur me arritjen e marreveshjes me Cuculin, te cilin e konsideron tejët te rendesishem ne projektin e madhë qe ka klubi.

Vazhdojme te punojmë pa nderprerë drejt synimeve tona.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco