3-shja e Juventusit lë pas koronavirusin, rikthehen normalisht në stërvitje

3-shja e Juventusit lë pas koronavirusin, rikthehen normalisht në stërvitje

12:00, 01/06/2020

Blaise Matuidi, Paulo Dybala e Daniele Rugani ishin tre lojtarët e Juventus të cilët u infektuan me koronavirus.

Sipas ‘Tuttosport’, lojtarët nuk kanë më probleme shëndetësore dhe kjo është konfirmuar edhe pas rikthimit në stërvitje.

Matuidi dhe Rugani ishin të prekurit që nuk patën simptomat e virusit, kurse Dybala është në mesin e atyre që kanë vuajtur më shumë.

Argjentinasi është stërvitur me kapacitetet të plotë, njësoj sikur pjesa tjetër e skuadrës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco