Flet Sancho: Het-triku i parë profesional. Sa i ëmbël aq i hidhur për mua

Flet Sancho: Het-triku i parë profesional. Sa i ëmbël aq i hidhur për mua

11:24, 01/06/2020

Jadon Sancho ka shkëlqyer me tre gola në fitoren e thellë 6-1 të Dortmundit kundër Paderbornit.

Duke e festuar golin e parë në atë takim, 20-vjeçari e zhveshi fanellën për ta zbuluar shkrimin “drejtësi për George Floyd”, në kujtim të njeriut i cili vdiq në paraburgim në Amerikë të hënën e kaluar.

Sancho, i cili u ndëshkua me karton të verdhë për zhveshjen e fanellës së lojës, e zgjodhi Tëitterin për t’i shprehur emocionet pas ndeshjes.

“Het-triku i parë profesional. Sa i ëmbël aq i hidhur për mua, sepse gjëra shumë më të rëndësishme po ndodhin në botë sot, të cilat ne duhet t’i adresojmë dhe duhet të ndihmojmë për t’i ndryshuar”, shkroi ai.

“Duhet të bashkohemi si një dhe të luftojmë për drejtësi. Së bashku jemi më të fortë! #DrejtësiPërGeorgeFloyd.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco