Eros Grezda sherr në parkimin e stadiumit, godet me grusht...

Eros Grezda sherr në parkimin e stadiumit, godet me grusht...

10:03, 01/06/2020

Eros Grezda pritet të dënohet rëndë për shkak të sjelljeve anti-sportive.

Ndeshja e djeshme mes Rijekës dhe Osijekut në futbollin kroat e mbyllur në shifrat 3-2 për vendasit, është shoqëruar me incidente të shumta. Shkak janë bërë edhe vendimet e kontestueshme të arbitrit, i cili ka ndezur edhe më shumë tensionin.

Mediat kroate raportojnë se futbollisti shqiptar i Osijkut, Grezda u përfshi në një sherr banal me futbollistin kundërshtar Antonio Mirko Çolak të cilin e ka goditur me grusht në parkimin e stadiumit

Është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco