FOTO/ La Liga rinis me derbin e Sevillas, mësoni kur luajnë Barcelona dhe Reali

FOTO/ La Liga rinis me derbin e Sevillas, mësoni kur luajnë Barcelona dhe Reali

23:20, 31/05/2020

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, në një konferencë për shtyp ka bërë publike orarin për ndeshjet e para pas rifillimit të kampionatit.

La Liga, ashtu si pothuajse të gjitha kampionatet, janë pezulluar për shkak të pandemisë Koronavirus.

Tebas ka bërë të ditur se rifillimi i La Ligës do të bëhet më 11 qershor me derbin Sevilla-Betis.

Barcelona zbret në fushë kundër Mallorca më 13 qershor në orën 22:00, kurse Real Madrid luan një ditë më vonë (14 qershor) kundër Eibar në orën 19:30.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco