Championship: 10 raste të reja me koronavirus

Championship: 10 raste të reja me koronavirus

12:37, 31/05/2020

Ashtu si në të gjithë Europën edhe në Angli po bëhen përpjekje për të rinisur futbollin, i cili u ndërpre në mes, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Mirëpo kur ekipet kanë rifilluar stërvitjen në grup, një lajm aspak i mirë vjen nga Championship.

Në raundin e dytë të testimeve për koronavirus, janë zbuluar 10 raste të reja nga klube të ndryshme pozitiv me Covid-19.

Sigurisht që ky nuk është një lajm  i mirë, por nuk do të bëjë problem për rinisjen e kampionatit, pasi duhen edhe dy javë për të ri-startuar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco