Icardi nënshkruan sot me PSG-në

Icardi nënshkruan sot me PSG-në

10:22, 31/05/2020

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi pritet të nënshkruaj sot më Paris Saint Germain. Marrëveshja mes klubeve, duke parë edhe krizën ekonomike që po shkakton Koronavirusi, është gjetur për shifrën e 58 milionë eurove,  me një klauzolë të ashtuquajtur "anti-Juventus”.

Sipas gazetarit Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, gjigantët francezë do të paguajnë 50 milionë eurosh cash plus  8 milionë € bunuse në bazë të performancës.

Marrëveshja gjithashtu përcakton se parisienës duhet t'i paguajnë Interit 15 milionë €  nëse e shesin, Icardin në një klub italianë në 12 muajt e ardhshëm. Kjo klauzolë e vendosur nga Interin vjen pasi ekipi i Juventusit e ka shprehur qartë dëshirën për ta patur në skuadër 26 vjeçarin.

Sulmuesi argjentinas u bind për të firmosur me ekipin francez, pasi sezonin e ardhshëm do të ketë më shumë hapësira, duke parë që Edison Cavani është drejt largimit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco