Bayern e mbyll me fitore pjesën e parë, Lewandowski rikthehet tek goli

Bayern e mbyll me fitore pjesën e parë, Lewandowski rikthehet tek goli

19:17, 30/05/2020

Mbyllet pjesa e parë mes Bayern Munchen dhe Fortuna Dusseldorf e vlefshme për javën e 29-të në Bundesliga.

Në minutën e 15’ ishte Mathias Jorgensen ai i cili shënoi autogol duke kaluar në avantazh 1-0 vendasit.

Kur kaluan 30 minuta lojë ishte Benjamin Pavard që dyfishon shifrat për bavarezët, ndërsa goli i tretë vjen nga Robert Leëandoëski dy minuta para fundit të fraksionit të parë të lojës.

Statistikat:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco