Serie-A rifillon më 19 qershor nga Bergamo

Serie-A rifillon më 19 qershor nga Bergamo

17:20, 29/05/2020

Jo me 20, por me 19 Qershor. Sezoni futbollistk 2019-2020 në Serie-A rifillon të premten më 19 qershor me ndeshjen ndërmjet Atalantas dhe Sassuolos, e vlefshme për javën e  25-të në kampionatin Italian.

Liga ka vendosur të rifillojë kampionatin në qytetin më të prekur nga koronavirus në Itali, ku numri i viktimave ishte tepër i lartë, ndërsa arsyeja e dytë ka të bëjë me mysafirët, të cilët ishin të fundit që luajtën një ndeshje në Serie A, atë kundër Brescias.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco