Dy futbollistë të Fulham pozitiv me koronavirus

Dy futbollistë të Fulham pozitiv me koronavirus

16:25, 28/05/2020

Dy futbollistët të Fulham në Angli kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testeve të kryera.

Lajmin e dha vetë skuadra angleze me anë të një njoftimi për shtyp. Megjithatë, Fulham nuk i zbuloi emrat e futbollistëve të infektuar.

"Pas testimeve për Covid-19 te lojtarët dhe stafi i Fulham, mund të konfirmojmë se dy lojtarë kanë rezultuar pozitiv me virusin famëkeq. Të dy futbollistët, të cilët do të mbeten anonim për shkak të konfidencialitetit mjekësor, tani janë duke u izoluar në përputhje me direktivat nga Liga dhe qeveria ”, ka shkruar klubi londinez në njoftimin për shtyp.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco